GönlLünce EylLen .!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GönlLünce EylLen .!Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

"ibo sov” ve ATV'deki magazin depremine ne dediler ?..

Admin
    Admin
    Admin

Doğum tarihi : 07/10/95
    İş/Hobiler : öGrèenCii
    Lakap : SùnGr'.Boob
    Ruh Hali : "ibo sov” ve ATV'deki magazin depremine ne dediler ?.. Uzgun10

"ibo sov” ve ATV'deki magazin depremine ne dediler ?.. Empty "ibo sov” ve ATV''deki magazin depremine ne dediler ?..

Mesaj tarafından Admin Salı Mayıs 19, 2009 5:54 pm

“İbo Şov”da yaşanan tatsızlık ve ardından önce bu programın , sonra da ATV’deki diğer magazin programlarının kaldırılması gündeme bomba gibi düştü….

Konuyla ilgili herkes bir şey söylerken, biz de "...com" olarak sanatçılara bu konuda neler düşündüklerini sorduk… İşte sanat ve medya dünyasının verdiği yanıtlar…

GÖKHAN TAŞKIN (Flash TV Haber Genel Yayın Yönetmeni) / NE KADAR PAMUK İPLİĞİNE BAĞLI OLDUĞUMUZ İSPATLANDI…

ATV’de önce “İbo Şov”un kaldırılması, ardından magazin klasiği olan programların kaldırıldığı haberi sektörün geldiği acı durumu bir kez daha teyİd ettİ… Biz gazeteci ve televizyoncuların ne kadar pamuk ipliğine bağlı çalıştığı ispatlandı. Burada; alınan bu kararların değil; patron ya da yöneticilerin iki dudağı arasında olan meslektaşların içine itildiği çaresizlik ve ıssızlığın tartışılması gerekiyor.. “İbo Şov” ise tam anlamıyla ekrandaki rezalet ama, sonuçta sadece adıyla anılan İbrahim Tatlıses’in değil 50 kişinin emeği ziyan oldu…

IŞIN KARACA / “REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ” MANTIĞI ARTIK BİTMELİ!

Türkiye'de ve de dünya'da bu kadar problem varken kaç günden beri medya'yı meşgul eden bu konu her iki sanatcı için de son derece korkunç sonuçlara sebep oldu. Kim kime ne yapmış ya da kim kimi hangi sebepten dolayı korumuş o şahısları ilgilendirir, Türk halkını değil… Ne olursa olsun gerek İbrahim Tatlıses’in, gerekse Yıldız Tilbe’nin geçinecek kadar paraları vardır. Ancak o programların gerçek emekçileri, onların aileleri ve dolayı olarak o çalışanların hayat zincirinde zarar gören insan sayısı çok fazla.
    “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” mantığı artık kalkmalı. Türk halkı bu kadar dejenere olmuş problemleri izlemek mecburiyetinde kalmamalı… Ancak hem “İbo şov” hem de Magazin servisinde çalışan arkadaşlar için çok üzüldüm.

YELİZ YEŞİLMEN / ATV YÖNETİCİLERİ HEMEN GERİ ADIM ATMALI

İbrahim Tatlıses ve Yıldız Tilbe… İki önemli isim… İki starın bu duruma düşmesine şahsen çok üzüldüm. Ama yanlış anlaşılmalar oldu. Bi de olaydan mağdur olan diğer insanların suçu ne?.. Sonuçta Birsürü kişi işsiz kaldı. ATV’deki magazin programlarının kalkması ise çok kötü oldu… Onların suçu neydiki ? Evlerine nasıl ekmek götürecekler?.. Bu kadar reyting alan “Özel hat”, “Elifnağme” ve “harika Pazar”ın yayından kaldırılması son derece yanlış bir karar.
    Kısca bir kişinin hatası nelere mal oldu!.. Yöneticilerin bu duruma hemen bir çözüm bulmaları ve geri adım atmaları lazım.

DEVRİM ERDEN / MÜZİĞİN SESİ KISILDI…

İbrahim Tatlıses beyefendinin programının bitmesine bir müziksever ve müzisyen olarak üzüldüm. programın içinde tartışma yaşanması, kimin kiminle tartıştığı boyutu beni ilgilendirmiyor. Kimin haklı kimin haksız olduğuyla da ilgilenmiyorum. Ben bir müzisyen olarak güzel müzik yapılan ve her hafta İbrahim Tatlıses gibi bir ustanın şarkı söylediği programın bitmesine müzik adına üzüldüm, müziğin sesi kısıldığı için üzüldüm
    Magazin programlarının bitmesine gelince...
    Sanatçısız magazin, magazinsiz sanatçı olmaz. Magazinciler her daim dostum olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Magazin programlarının bitmesine elbette ki üzüldüm ama üzüldüğüm en önemli konu o programlarda çalışan 30'a yakın arkadaşımın işsiz kalması.
    Böyle bir ortamda işten çıkarmalar zaten içimizi acıtırken aynı tastan yemek yediğimiz insanların işsiz kalması elbetteki çok acı...

HOPDEDİK AYHAN (Radyo program yapımcısı) / Tatlıses Eylül'de döner,çalışanlarsa hayata zor döner!

İşin bu noktaya geleceği belliydi. Ama ne kadar ders alınır göreceğiz. Zira daha önce de ekranlarımızda türlü rezillikler ve tartışmalar yaşanmıştı. Ama bir süre sonra tartışma sahiplerini yine ekranda görmüştük. Hem de hiç bir şey olmamış gibi…
    Bence bu son olayda da aynısını yaşayacağız. Görün, İbrahim Tatlıses yeniden ekrana döner. Tarihi de vereyim; Eylül ayında yeni döneme girildiğinde “İbo Şov” bir kanala “merhaba” der… Yine alkış tufan kopar. Asıl sıkıntı, işsiz kalan arkadaşlarımız acaba kaç ayda kendilerine gelecekler. Şahsi düşüncem İbo Şov'da yaşananlar belli ki Atv'nin de işine geldi. İşin kılıfı aranıyordu, kısmet İbrahim Tatlıses farkında olmadan minareye kılıfı buldurdu. Zaten eskisi kadar ilgi görmeyen ve hep aynı kişiler üzerinde dönen magazin programları reyting sıkıntısı çekiyordu.Ayrıca belli bir kesim tarafından da bu programların içerikleri "tu kaka" ilan edilmişti.Kanallar ne yapalım da bu işi çözelim derken, hop elma kafalarına düştü. Olan yine emekçi arkadaşlara oldu...

BANU ALKAN / KARARDA RTÜK’ÜN BASKISI MI VAR ACABA?

Magazin dünyada her zaman var olacaktır, bu bir gerçek. Tabii ki onun da iyi ve kötü sunulması söz konusu. Magazinin içinde sanat var, sanatçı var, güzellikler var. Bu karar RTÜK'ün ağır baskısı sonucu alınmış olsa gerek. Magazine karşı çıkılmamalı, yeter ki çirkinleştirilmesin...

ENGÜR KALENDER (İdobay’ın sanatçısı) TARTIŞMADAN TATLISES ZARARLI ÇIKTI…

Yıldız Tilbe’nin bazı kaprisleri sonucu, İbrahim Tatlıses'in tahrik olmasından kaynaklanan,
    ortalığın gereksiz gerginleşmesinden, Sayın Tatlıses zararlı çıkmış ve “İbo Şov'un yayından kalkmasına mal olmuştur.
    Zaten hata yaptığını İbrahim Tatlıses’te kabul ediyor. Bazen sinirimize yenik düşüyoruz. Bu durumda yapana değil yaptırana bakmak lazım. Magazin programlarının kalkması konusunda ise , magazin programları azaltılırsa dejeneresyondan kurtulunur, o zaman doğru magazin yapılacağı için kimseye de fazla gelmez diye düşünüyorum…

ORYANTAL DORA / YILDIZ TİLBE ÇOK HAKLI

Artık “İbo Şov”u da izleyemeyeceğiz, çünkü kaldırılmış… Bence de iyi olmuş!.. İbrahim Tatlıses, çok güçlü ve önemli bir sanatçı bu şüphesiz, ama Yıldız Tilbe gibi bir sanatçının şarkı söylerken sürekli şarkısını kesmesi ve daha önce yapmış olduğu iyilikleri canlı yayında bütün Türkiye’nin önünde yüzüne vurması hiç hoşuma gitmedi… Bence yapılan iyilik gizli kalmalı, ibadet de gizlidir kabahat de… Ben koskoca imparatora canlı yayında o tarz konuşmayı hiç yakıştıramadım doğrusu. Yıldız Tilbe’ye gelince; bence tavrında haklı… En azından şarkılarının yarıda kesilmesi konusunda!.. Yaşanan olay benim bile çok sinirimi bozdu… Kısacası Programın yayından kaldırılması isabet olmuş. Eminim birçok de kişi benim gibi düşünüyordur..

ERCAN AVŞAR (Geçen hafta “İbo Şov’un konuğuydu) / YILDIZ TİLBE MAĞDURU OYNUYOR…(

Halkın sevgilisi, gönüllerin imparatoru olmuş İbrahim Tatlıses, Yıldız Tilbe'nin kendini bilmez tavırları karşısında daha fazla dayanamadı. Yıldız Tilbe bu olayda mağduru oynuyor ama bunu halk yemez. Şimdi ben soruyorum; ülkemizde ekonomik bir kriz yaşanıyor sen mağdure Yıldız Tilbe hanım, neye istinaden 20 Bin TL elbise giyinebiliyorsun. Bu ekonomik krizde insanlar evine ekmek götüremiyor siz neyin hesabını yapıyorsunuz? İbrahim Tatlıses’in isyanı da bence bunaydı. Bu arada İbrahim Bey gecen hafta beni de programına davet etmişti. Allah ondan razı olsun…

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 11:18 am